Boros Misi Zeneliget átadó
Nagy érdeklődés, több mint száz néző előtt átadták Tésenfán a Boros Misi Zeneligetet a kilencedik Bőköz Fesztiválon az Ormánság Classic keretében. A Junior Prima-díjas, a Magyar Klasszikus Zene Ifjú Nagykövete-díjas zongoraművész egy órás vastapsos koncertet adott a Bogányi Gergely által fejlesztett magyar csodazongorán.
Pataki András fesztiváligazgató köszöntőjében elmondta: olyan ötletük támadt, hogy ne csak elhunytakról emlékezzenek meg az időben, a jelenben – hiszen barátja tiszteletére avathatták fel nemrég Drávacsehiben a Horváth László Színt – hanem a jövő nagy ígéreteire is gondoljanak. Ezért kereste meg a tehetséges művészt, akinek felajánlották, biztosítanak számára egy kis házat a településen, amit ha akar pihenésre, feltöltődésre, alkotásra, gyakorlásra, mesterkurzusok tartására előre egyeztetve használhat élete végéig. Az ingatlan mellett egy kis liget található, oda építettek egy kis zenepavilont, ahol Boros Misi mindezért cserébe minden évben koncertet ad majd. Ez egyfajta üzenet és remény a jövőnek.
A területet tulajdonosa Tóth Kázmér, a színházi világ egyik jelentős díszletgyártó cégének a vezetője, aki örült annak, hogy megismerhette a térséget, a szép tájat, a jó embereket, s nem is volt kérdés számára, hogy ilyen nemes célra, jó ötletre igent mondjon nagy örömmel. Így jött létre ez a közös kezdeményezés.
A zenepavilont Dr. Hoppál Péter, a Bőköz Fesztivál védnöke, kormánybiztos, országgyűlési képviselő nyitotta meg köszöntővel.. Beszédét úgy kezdte, nem tudja, álmodik-e vagy ez a valóság, majd úgy folytatta: az álmok valóra válhatnak, s ennek bizonyítéka, csodálatos szimbóluma az, hogy ez az átadó Tésenfán valósulhatott meg. Beszélt arról, hogy a fesztivál azért is jött létre, hogy az Ormánság egyedülálló természeti értékeivel, adottságaival, hagyományaival, lelkével megmutathassa magát a világnak kincseivel együtt, s a kulturális kincsek is megmutakozhassanak ott. Mert a kultúra az értékek találkozási terepe. Erre példa Boros MIsi, aki pécsi, baranyai, s épp tíz évvel ezelőtt nyerte meg a Virtuózokat, s az első Bőköz Fesztiválon nyolc esztendővel ezelőtt még akkor fel nem újított tésenfai református templomban adhatott koncertet. A rendezvénysorozat így gyakorlatilag Boros Misivel indult. Az pedig külön öröm, hogy Bogányi Gergely egyetlenként mentorálja a fiatal tehetséget, aki a magyar innováció csúcstermékének számító Bogányi-zongorán játszik most is. Mindenki bízik abban, hogy kiemelkedően tehetséges fiatal zongoraművész a jövőben a legismertebb magyarok közé tartozik majd.
A Boros Misi Zeneligetet Keresztes Andor máriagyűdi plébános áldotta meg köszöntő szavakkal.











