Dráva Jazz

Horváth Kornél

ütőhangszeres előadóművész

A Kossuth és Prima-díjas Horváth Kornélt, különleges és egyedi ütéstechnikájának köszönhetően ma a világ egyik legeredetibb ütőhangszereseként tartják számon.
Igazán a Trió Stendhal-lal lett országosan közismert zenész, a trió tagjaként Dés Lászlóval és Snétberger Ferenccel értek el ez ideig Magyarországon páratlan sikert.
Első jelentős nemzetközi sikerét a 1998-ban a lipcsei jazzfesztiválon aratta a Lantos Zoltán Mirrorworld Quartettel.
Azóta folyamatosan turnézik külföldön állandó és alkalmi formációkkal.
2000-től rendszeres meghívásoknak tesz eleget, ahol hazai, európai, s az egyesült államokbeli főiskolákon és egyetemeken tart bemutató előadásokat, workshopokat, elsősorban a dobos Dörnyei Gáborral alkotott tHUNder Duóval.
Pályafutása során szinte valamennyi neves hazai dzsesszmuzsikus társaságában színpadra lépett, és olyan nemzetközi hírességekkel koncertezett, mint Tommy Campbell, Randy Brecker, Enver Izmailov, Al Di Meola, Alegre Correa, és 2016 óta tagja a Stanley Jordan Quartetnek.
A magyar rock és pop élet állandó szereplője sztár produkciók közreműködője.
Számos rangos fesztiválra kapott meghívást, fellépett több mint 20 európai országban, Észak és Dél Amerikában, Mexikóban, Indiában, Észak-Afrikában és Kínában.

2016 –ban az angol RHYTHM magazin a világ legjobb ütőhangszeres művészének választotta

Dörnyei Gábor

Dörnyei Gábor a magyar és nemzetközi ütős élet egyik meghatározó alakja, nemzetközileg egyik legjegyzettebb magyar származású dobos.
A közel 20 éve Londonban élő magyar dobos jelenleg a 4 -szeres Grammy Díjra jelölt Amerikai világsztár, Stanley Jordan Quartetjében dobol a tHUNder Duó tagjaként, ütőhangszeres társával, a világklasszis Horváth Kornéllal. Nemzetközi jazz fesztiválok fő műsorszámaként lépnek fel 2016 óta.
Gábor 2005-ben, közel 20 évvel ezelőtt alapította meg a tHUNder Duót, ami dob és percussion együttesük Horváth Kornéllal.

Gábor az európai, ázsiai, dél-amerikai és egyesült királyságbeli számtalan fellépése mellet Észak-Amerikában is nagy sikerrel szerepelt, és forgatott Kanadában a DRUMEO és Los Angelesben a DRUM CHANNEL stúdióban is, a Modern Drummer Magazin megjelenési mellett.

Dörnyei Gábor a University of East Londonban szerzett Masters’ fokozatú diplomát, és 2023-ban az LCCM-London egyetemi dob-tanszékvezető tanárává nevezték ki.

Gábor világvezető márkák nemzetközi reklámembere, Pearl Dobok, Zildjian Cintányérok, Remo dobbőrök, Vic Firth dobverők, Tycoon Percussion, Roland, Hardcase, SkyGel, Cympad endorsere.

tHUNder Duó

Dörnyei Gábor – dob
Horváth Kornél – ütőhangszerek
A 19 éve aktívan működő tHUNder Duó az elmúlt időszak alatt olyan nemzetközi sikereket ért el, amelyek alapján méltán nevezhetjük világhírűnek ezt a különleges ütőhangszeres-dobos formációt. Ennek az óriási érdeklődésnek egyik fő oka az, hogy a duó egy nagyon egyedi hozzáállást képvisel az ütőhangszeresek világában, nem beszélve arról a világon is kuriózumnak számító ütéstechnikáról, melyet Horváth Kornél kialakított.
Számos rangos fesztiválra kaptak meghívást, felléptek több mint 10 európai országban, Észak-és Dél- Amerikában, Észak-Afrikában és Kínában.

A duó mindig is nagy hangsúlyt fektetett a koncertek mellett oktatói tevékenységére, hiszen az évek alatt kiderült, hogy a szakma részéről a mesterkurzusok és workshopok tartása komoly igényként jelenik meg a koncertek helyszínein.
Így fennállása óta a tHUNder Duó rendszeresen tesz eleget egyetemektől, zeneiskoláktól, dobiskoláktól, okatásnak is helyet adó intézményektől érkező meghívásoknak koncerttel egybekötött oktató program megtartására. Csak pár jelentős helyszínt kiragadva, ahol a duó sikerrel szerepelt: ADAMS Drum Festival (Hollandia), Drumteck (London), Frankfurt Music Academy, The Institute (London), University of Southern California (Los Angeles). Los Angeles – Drum Channel studio USA, VICTORIA BC, Westshore Music Academy – CANADA, Drumeo, Vancouver – CANADA, DETROIT, DIME-DETROIT University – USA, DENVER, DIME-DENVER University – USA NEW YORK CITY, Drummer’s Collective – USA, GUANGZHOU, Great Wall Music 20th Anniversary Concert – CHINA, Music China Exhibition & Festival., ICMP-London, LONDON – UK
A tHUNder Duo kivívta az európai szaksajtó elismerését. „Komplex, exotikus, mesteri, izgalmas. Mindenkinek látnia kell, hatalmába kerít a művészetük.” – ajánlja a páros kiadványát ötcsillagos kritikájában a RHYTHM Magazine – az Egyesült Királyság legnagyobb példányszámban eladott dobos magazinja. A Drummer Magazine kettőjük dallamos és interaktív játékát emeli ki.
A Dráva Percussion Campen 08.15.-én Dörnyei Gábor, 08.16.-án a tHUNder Duo formációban tartanak interaktív workshopot.

Video:

Linkek:
https://www.thunderduo.com/thunderduo.html
https://gabordornyei.com/
http://www.kornelhorvath.com/

Nebojsa Jovan Zivkovic

Az szakma egyik legegyedibb és legkifejezőbb marimba- és ütőhangszeres művészeként emlegetett Nebojsa Jovan Zivkovic az elmúlt három évtizedben nagy hatással volt a nemzetközi ütősvilágra zeneszerzőként és virtuóz előadóként egyaránt.

A szerbiai származású Zivkovic zeneszerzésből, zeneelméletből és ütőhangszerekből szerzett mesterképzést a németországi Mannheimben és Stuttgartban. Jelenleg Bécsben él, Európa-szerte turnézik, mesterkurzusokat tart a világ különböző országaiban mint: Japán, Tajvan, Korea, Latin-Amerika, USA, Oroszország és a skandináv országok. Fellépet már többek között a bécsi „Konzerthaus”, a Taipei National Recital Hall stb. színpadán, és számos fesztivál vendége volt, mint például a Gaudeamus Amsterdam, a Schleswig-Holsteini Musikfestival.
Szólistaként, többnyire saját marimba- és ütőhangszeres műveivel koncertezett már a Stuttgarti Filharmonikusokkal, a Müncheni Szimfonikusokkal, a Bochumi Filharmonikusokkal, a Moszkvai Filharmonikusokkal, a Hannoveri Rádió Szimfonikusaival, a Bielefeldi Filharmonikusokkal, a Belgrádi Filharmonikusokkal, Szlovén Filharmonikusok, Minnesota Zenekar, Szentpétervári Filharmonikusok, hogy csak néhányat említsünk.

Alkotói teljesítményét hat marimba- és ütőhangszeres zenei CD-n örökítették meg. Zivkovic a bécsi Musik und Kunst Privatuniversiät der Stadt Wien egyetemen, valamint szülőhazájában, Szerbiában, az Újvidéki Egyetemen is z aütőhangszeres tanszak professzora. Zeneszerzőként ma a világ egyik legtöbbet előadott ütős szerzője. Marimbára és ütőhangszerekre írt művei, magával ragadóak és lendületesek, érzelmekkel teltek, melyek kétségtelenül hatottak az új ütőhangszeres generációkra. Zivkovic számos szerzeménye (például: Ilijas, Ultimatum1, Trio per uno) világszerte standard lett a kortárs ütőhangszerek repertoárjában. Koncertművei mellett számos művet komponált kifejezetten a fiatalabb generációnak. Különösen a „FUNNY MALLETS SERIES” darabjai váltak a világ legsikeresebb ütőhangszeres dallamhangszer pedagógiai műveivé.

 

Honlap:
Videó:

Andrei Pushkarev

Igazi crossover előadó, aki otthonosan mozog mind a klasszikus, mind a jazz zenei stílusban. Élete során különböző zenei közegekben mozgott, mind a kamarazene, mind a szóló műfaj közel áll a szívéhez. Zenész családban született, ötéves korában zongorával kezdte tanulmányait. 14 éves korától szeretett bele az ütőhangszerek családjába, központi szerepbe helyezve őket.
A Kijevi Konzervatóriumban végzett tanulmányai alatt kezdett el saját műveket komponálni többek között vibrafonra. Ekkor szeretett bele ebbe a csodálatos szólóhangszerbe, mely zenei kifejezésének elsődleges hangszerévé vált.

1996-ban felvételt nyert a Kijevi Filharmonikus Zenekarba, szóló timpanista pozícióba. Nem sokkal később 1999-ben pedig csatlakozott a világhírű hegedűművész Gidon Kremer által alapított Kremerata Baltica Kamarazenekarhoz, ahol a mai napig is tevékenykedik szólistaként és zenekari művészként egyaránt.

Az elmúlt 25 évben világszerte koncerteztek az együttessel, többek között a New York-i Carnegie Hallban, a londoni Albert Hallban, a bécsi Musikvereinben és a Konzerthausban, az amszterdami Concertgebouwban, az Elbphilharmonie-ban Hamburgban.
Emellett számos felvételt is készítettek szólistaként hallható például az „After Mozart” című CD-n, amely 2001-ben Grammy-díjat kapott kategóriájában az Egyesült Államokban.

2004-ben Gidon Kremer javaslatára új projektbe kezd, nekilát J. S. Bach 15 kétszólamú invenciójának feldolgozásához. Az alapelv, hogy minden invenció egy-egy világhírű jazz zongorista stílusában köztük: Oscar Peterson, Dave Brubeck, Chick Corea stb. legyen átdolgozva. Ebből született Bach Vibrations című kötete, mely nagy sikert hozott számára világszerte. Ugyan ebben az évben megkapta a „Pro Europe” alapítvány szólóvibrafonista díját.

Puskarev eddigi pályája során olyan neves zenészekkel lépett fel, mint Yo Yo Ma, Martha Argerich, Vadim Repin, Sol Gabetta, Julius Berger, Julian Rachlin, Alexander Zemtsov, Gavriel Lipkind, hogy csak néhányat említsünk.

2009 óta Puskarev rendszeresen tart mesterkurzusokat szerte a világon (Észak- és Dél-Amerika, Európa, Ázsia és Ausztrália). Számos nemzetközi ütőhangszeres verseny zsűritagja volt, mint például a TROMP ütőhangszeres verseny (Hollandia) és a Nemzetközi PAS Verseny (Olaszország), a Northwestern Competition (USA).

2013 óta a Majestic Percussion™ és az Innovative Percussion™ endorsere és hivatalos előadója.

2020 júniusában Pavel Beliaev ütőhangszeressel közösen megalapította a GRAD ütős duót.
Azóta rendszeresen koncerteznek Európában ezzel a formációval is.

A Dráva Percussion Camp egész ideje alatt mesterkurzusokat tart.

Szóló koncertjére 08.16. -án 17:30-kor kerül sor a Tésenfán a Református templomban, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Forrás:
https://andreipushkarev.com/biography

További link:

Dr. Szabó István

Tanulmányait Miskolcon majd Debrecenben végezte Vrana József irányításával. Doktori (DLA) minősítést 2011-ben szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ahol 2020-ban habilitált.
1984-től 19 éven keresztül a Debreceni Filharmonikus Zenekar – korábban MÁV Zenekar – ütőse, majd szólamvezető timpanistája, 2001-2003-ig művészeti főtitkára volt. 1984-1993 között a Debreceni Ütőegyüttes tagja. 1993 óta az egyetemi ütőegyüttes vezetője, amely 2004 óta SONUS ütőegyüttesként működik.

Oktatási tevékenységét a Kisújszállási Zeneiskolában kezdte, majd 1990-1993 között a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola tanára volt. 1993 óta a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar oktatója. 2007 óta Besztercebányán, Szlovákiában is tanít. 2012-ben irányításával indult el a felsőfokú ütőképzés Szlovákiában. Debrecenben 2023-ban, Besztercebányán 2024-ben kapott professzori kinevezést.

A Zeneakadémián és Besztercebányán az ütőhangszeres doktori program alapítója és oktatója. Hallgatói számos hazai és nemzetközi versenyeredményt értek el, munkáját több díjjal ismerték el.

Joó Szabolcs

1978 született Makón. Középfokú tanulmányait Szegeden, felsőfokú tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte. Belgiumban illetve Csehországban ért el nemzetközi ütőhangszeres versenyen helyezést.

Az utóbbi több 20 évben tanított a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban (2003-2007) a Pécsi Zeneművészeti Szakgimnáziumban (2008-2009) és a Miskolci Egyetem Zeneművészeti Intézetében (2009-2010). 2010-óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem művésztanára.

Az utóbbi években több növendéke ért el helyezést nemzetközi versenyeken, nyert próbajátékot zenekaroknál. Mesterkurzusokat számos országban tartott köztük: Svédországban, Szlovéniában,
Romániában, Görögországban, Kínában, Magyarországon. Rendszeres közreműködője és vendégtanára a Fesztivál Akadémia Budapestnek 2000 óta A Nemzeti Filharmónikus zenekar tagja, ahol 2015-ben az Év Művésze Díjban részesült. Jelenleg az ütőhangszer szólam timpanistája és szólamvezetője.

Szólistaként fellépett a Nemzeti Filharmonikusokkal, a Huntsville Symphony-val (USA), a Pannon Filharmonikusokkal és a Miskolci Szimfonikus Zenekarral. Timpanistaként közreműködik a Haydn Philharmonie koncertjein. A Snare Breathing című műve 2015-ben és 2017-ben is kötelező anyag volt az atlantai, majd a clevelandi Modern Snare Drum Competition döntőjében az USA-ban.

Dr. Mucsi Gergő

Mucsi Gergő 1987-ben született Szegeden. 2010-ben szerzett ütőhangszerművész, és tanári diplomát a Szegedi Tudományegyetemen.
Tanulmányai alatt több országos és nemzetközi szakmai verseny díjazottja és nyertese volt, melyek közül kiemelkedő a Percussive Arts Society olaszországi tagozatának nemzetközi versenye, melyen vibrafon kategóriában I. helyezést ért el 2007-ben.
2015 óta a szegedi Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola,
valamint 2019 óta a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar
ütőhangszeres művésztanára. 2020-tól a Magyar Művészeti Akadémia művészeti ösztöndíjasa.

A zene gyakorlata mellett kiemelten fontosnak tartja a zene elméleti, tudományos megközelítését is. Tanulmányai alatt a tudományos diákköri mozgalom aktív tagja volt, az SZTE Zeneművészeti Kar TDK versenyén két alkalommal I. díjat, majd a 2007. évi országos versenyen II. díjat nyert.
A tudományos munkán túl az ütőhangszerek széleskörű megismertetése, az ismeretterjesztés is kiemelt szakmai céljai közé tartozik. Több hangszertörténeti írása is megjelent online és nyomtatott cikk formájában. Számos ismeretterjesztő foglalkozás és rendezvény szervezője és fellépője.
Szervezőként, pályázatíróként, többek között a következő rendezvények kötődnek a nevéhez: Dél-Alföldi Ütőhangszeres Szakmai Nap és Konferencia Szeged (www.duszk.hu), Tavaszi Ütős Napok Szeged, A zene mindenkié!” kulturális rendezvénysorozat stb.
A Dráva Percussion Camp keretein belül előadást tart 08.17.- én a kémesi Kultúrházban

Forrás:
http://gergomucsi.com/

Dráva Percussion Camp

A Bőköz Fesztiválon belül megrendezésre kerülő Dráva Percussion Camp, egy nemzetközi és hazai vendégművészekkel megrendezett ütőhangszeres szakmai kurzus. A több napot felölelő szakmai műhelymunka mellett számos, a tágabb közönség számára is nyitott lehetőség nyílik az ütőshangszeres zene különböző szegmenseinek megismerésére. A kurzus keretein belül megrendezett koncertek nyitottak minden érdeklődő számára, így a Bőköz Fesztivál színes programkínálatát az ütőhangszerek csodálatos világával is gazdagítják.
A 4 napos szakmai rendezvény nem titkolt célja, a közép és felsőfokon tanuló ütőhangszeres és dobos növendékek ismereteinek bővítése, motiválása. A nemzetközileg elismert vendégművészek és a hazai szakma kiemelkedő egyéniségei garanciát jelentenek a magas szakmai színvonalra. Fontos cél továbbá egy találkozási pont létrehozása, ahol a különböző oktatási szinten tanuló növendékek megismerkedhetnek egymással, tapasztalatokat cserélhetnek, együtt muzsikálhatnak. Természetesen a mesterkutzus mellett a Bőköz Fesztivál számos programjával nyújt kikapcsolódási lehetőségeket is a fiatalok számára.
A részvevők Ivana Bilić és Andrei Puskarev ütőhangszeres művészektől vehetnek gyakorlati órát, illetve interaktív szakmai előadások keretein belül magyarországi zeneművészeti egyetemek ütőhangszeres művésztanáraival együtt dolgozhatnak, mint: Joó Szabolcs (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem), dr. Szabó István (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar), dr. Mucsi Gergő (Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar).
A kurzus sokszínűségét is mutatja, hogy a dobszerelés és a kézi ütőhangszerek iránt érdeklődők számára is tartogat meglepetést, hiszen lehetőség lesz interaktív workshop keretein belül Dörnyei Gábor valamint a tHUNder Duo (Dörnyei Gábor és Horváth Kornél) világhírű művész urakkal is együtt dolgozni.
Az előadások és workshopok fókuszában az ütőhangszerek lesznek, mind klasszikus mind könnyűzenei oldalról bemutatva azok sokszínűségét. A legfontosabb cél mégis az, hogy az együtt töltött közös idő, mind szakmailag, mind emberileg egységbe fogja a jelenlévőket, ezzel elősegítve a hazai ütősgenerációk együttműködését, közös fejlődését.
Ha van kedved részt venni egy szuper csapattal, egy remek helyszínen, egy szakmailag sokszínű kurzuson jelentkezz a következő linken 2024.07.20-ig:
https://form.jotform.com/241402862005041

Részletes programterv hamarosan…..

Kecskés Tamás

Dráva Percussion Camp szervező

„A zene megkérdőjelezhetetlen alapja a ritmus, mely mindennapi tevékenységeinknek is meghatározó tényezője.” Kecskés Tamást születésétől fogva körülvette szülei révén a zene, a színház. Zeneiskolai tanulmányai után egyértelmű volt a továbbtanulási irány számára, így a győri zeneművészeti szakgimnázium diákjaként, majd a Győri Ütőegyüttes tagjaként csöppent bele a győri zenei élet pezsgésébe. Felsőfokú tanulmányait párhuzamosan végezte a bécsi MUK / Musik und Kunst Privatuniversitat der stadt Wien ütőhangszerművész és a győri SZE egyetem, akkor még Varga Tibor Zeneművészeti Intézet ütőtanári szakjait. A külföldi diákévek alatt olyan nemzetközi kapcsolatokat építhetett ki, ami máig segíti tanári munkásságát. Két évadon át volt a Pozsonyi opera zenekarának tagja, ám a szíve mindig is haza, Győrbe vágyott. Jelenleg a Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium tanára és a Győri Filharmonikus Zenekar ütőhangszeres művészeként dolgozik. Mindezek mellett a BoDoBo Művészetért Egyesület alelnöke, oszlopos tagja. Az egyesület fő céljait erősítve a minőségi zene iránti igény kialakítását, a zenei nevelés mindennemű korosztály tekintetében való fontosságát tartja mindennapi munkájának vezérfonalaként. Célja, hogy mind a szakmai élet, mind a tágabb zenei közönség számára is lehetőséget teremtsen az ütős zenei élettel való kapcsolódásra. Szülővárosában életre hívta a Győri Ütőhangszeres Szakmai Nap programsorozatot, amely a zeneiskolás korosztálytól az egyetemi hallgatókig kínál szakmai továbbképzésre, szakmai együtt gondolkodásra, ismeretek bővítésére lehetőséget mind a növendékek, mind a tanárkollégák számára. Lehetőségeihez mérten igyekszik mind tanárként, mint hangszeres művészként, mint pedig három gyermekes apaként is helyt állni a mindennapokban.