Ormánság Classic

Bujtor Balázs

Bujtor Balázs hegedűművész 13 évesen nyert felvételt a Zeneakadémiára. Különböző szimfonikus zenekarokkal és kamarazenei formációkkal bejárta a világot, fellépett többek között Amerikában, Kínában és szinte az összes európai országban. Több irányból közelít a zenéhez: klasszikus mellett a rock, a pop, a jazz és az improvizáció is szerepet kap.

Vonósnégyesével előszeretettel adnak elő Mozart, Haydn és Brahms mellett jazz-standardeket a harmincas-negyvenes évek amerikájából, ehhez a zenei utazáshoz a kiváló ütőhangszeressel, Schneider Szilveszterrel bővül a kvartett.

Bogányi Gergely

zongoraművész

Bogányi Gergely négyéves korában kezdett zongorázni.

Karrierje igen korán kezdődött, már tanulmányai során több rangos hangversenyterem megbecsült fellépője volt világszerte. Ez idő alatt megnyert számos nemzetközi zongoraversenyt. Aranyérmes 1996-ban a Budapesti Nemzetközi Liszt Ferenc versenyen.

2000-ben Liszt Ferenc-díjjal tüntette ki Magyarország kultúráért felelős minisztere, 2002-ben pedig „Fehér Rózsa Lovagrend Érdemkeresztje” kitüntetést adományozta neki a finn köztársasági elnök. 2004-ben Kossuth-díjjal ismerték el művészetét, mely a legmagasabb magyar állami kitüntetés, a magyar kultúra ápolásának és művelésének elismeréséért.

2010-ben egyedi, a Chopin-év alkalmából rendezett koncertsorozatáért művészútlevelet adományozott neki a lengyel kormány. Díszpolgára szülővárosának, Vácnak, 2016-tól pedig Budapestnek, Magyarország fővárosának is.

Lehetősége nyílt már fellépni a világ legnagyszerűbb hangversenytermeiben, és játszani a legjobb zongorákon világszerte. Liszt a maga idejében történő fantasztikus zongoraújításaitól inspirálva, Gergely is hajthatatlanul törekszik a tökéletességre. Valaki, aki mindig kutat és gazdagít. Ebből a hajlíthatatlan törekvésből született a forradalmi Bogányi-zongora. Egyike a világ leginnovatívabb hangversenyzongora áttervezéseinek az elmúlt 150 évben.